چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
خبر انتشار اولین شماره نشریه انجمن با عنوان «دوفصلنامه ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد»(The Iranian Review for UN Studies)

انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد ،پس از نزدیک به دو دهه  فعالیت مستمر در جهت «گسترش،پیشبرد و ارتقای علم» در راستای اهداف و وظایف اساسنامه خود،مفتخر به اعلام انتشار اولین شماره نشریه با عنوان «دوفصلنامه ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد» (The Iranian Review for UN Studies) با درجه علمی، پژوهشی برمبنای مجوز شماره  ۱۸/۱۱۷۴۸۷ مورخ  ۱۳۹۷/۰۶/۰۱وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری می باشد.

در سال‌های گذشته، انجمن سلسله‌ فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی متفاوت با طیف وسیعی از زمینه های مرتبط به اهداف خود را جهت کسب مرجعیت علمی در ایران و میزبانی«محفل انسی» برای علاقه‌مندان و پژوهشگران ،اساتید و دانشجویان رشته‌های مختلف را در دستور کار قرار داده و انتشار نشریه تخصصی به زبان انگلیسی، قدم جدید ومسئولانه آن در گسترش فعالیت‌ها و ایجاد یک پایگاه فکری علمی و پژوهشی درحوزه ملی و بین‌المللی است.

به عنوان اولین فصلنامه تخصصی مربوط به مطالعات ملل متحد در ایران، این نشریه مقالات در مورد سازمان ملل متحد، نهادها وموسسات تخصصی وابسته به آن، موضوعات در دستورکار، و مباحث نظری حقوق و روابط بین‌الملل را منتشر می‌نماید. در اولین شماره، علاوه بر تبیین چشم‌انداز و آینده نشریه، هشت مقاله توسط اساتید و پژوهشگران ایرانی به رشته تحریر درآمده است.

برای انجمن موجب خشنودی است که گام‌های پیوسته در خدمت به جامعه علمی و دانشگاهی ایران، اکنون به مرحله‌ای رسیده که مباحث و موضوعات حقوق و روابط بین‌الملل و در دستورکار جهانی را  نه تنها از منظر اندیشمندان ایرانی،بلکه در سطح بین المللی در نشریه اختصاصی خود به عنوان منبعی مهم برای مطالعات ملل متحد در ایران و فراتر از آن را منتشر نماید.

 امید است این نشریه مضاعف بر ارتقاء جایگاه انجمن و مشارکت در نشر علم به صورت قابل دسترسی، بتواند به غنی‌تر شدن پژوهش‌ها در این رابطه کمک نماید.

مدیر مسئول این نشریه، دکتر جمشید ممتاز،سردبیر،دکتر محمدرضا ضیایی بیگدلی و مدیر اجرایی، دکتر پوریا عسکری هستند.  

اعضای هیات تحریریه نیز دکتر عبدالرحمن عالم،دکتر ستارعزیزی،دکتر ابراهیم بیگ زاده،دکتر هدایت الله فلسفی،دکتر منصورجباری قره باغ،دکتر نسرین مصفا، دکتر عباس مصلی نژاد،دکتر امیرحسین رنجبریان ،دکتر حسین سلیمی،دکتر سیدجمال سیفی،دکتر حسین شریفی طرازکوهی و دکتر فریده شایگان می باشند.

دست اندرکاران انجمن همه تلاش خود را برای انتشار این دوفصلنامه با محتوای مطلوب و قابل ارائه در عرصه جهانی و تقویت روزافزون آن معطوف می دارند. امید است در این راه از مساعدت جامعه علمی برخوردار باشند. 

 

 نسخه این نشریه در سایت اختصاصی آن به آدرس http://www.iruns.ir/  هم اکنون  قابل دسترسی است.

آخرین مطالب

آیین نامه کمیته جوانان انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحداطلاعات بیشتر