سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
دورۀ آموزشی آموزش حقوق بشر:دست آوردها،چالش ها وچشم انداز آینده

اعلامیه جهانی حقوق بشر در دسامبر۱۹۴۸،به تصویب مجمع عمومی سازمان ملل متحد رسید. در هفتاد سال گذشته این اعلامیه اساس تفکر و فعالیت سازمان در زمینه ترویج و حمایت از حقوق بشر در قالب تدوین اسناد بین المللی،ایجاد سازوکارهای گوناگون مبتنی بر منشور و معاهدات و دیگر اقدامات از جمله آموزش آن بوده است. فعالیت های نظری و عملی در زمینه آموزش حقوق بشر در دهه های گذشته کمکی برای آگاهی بخشی،فرهنگ سازی، جامعه پذیری و زمینه سازی برای پیشگیری از نقض آن سهمی مهم در ادبیات و عمل نظام ملل متحد است.  

در حالیکه همه اقدامات فوق از ارزش برخوردار هستند،ولیکن واقعیات جهان معاصر در زمینه نقض گسترده حقوق بشر در سطوح مختلف،سئوالاتی پیرامون چگونگی،کیفیت و ارزیابی ابزارهای تجویزی نیل به آن از جمله آموزش حقوق بشر مطرح هستند. 

انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد در راستای اهداف اساسنامه خود و عنایت به مناسبت هفتادمین سالگرد تصویب اعلامیه جهانی حقوق بشر،دوره آموزشی با عنوان«آموزش حقوق بشر:دست آوردها،چالش ها و چشم انداز آینده»را با مشارکت جمعی از اساتید دانشگاه ها برگزار می کند. 

محتوای این دوره کوتاه مدت آموزشی مشتمل بر ارائه دروس نظری،تشکیل کارگروه،بهره مندی از ابزار های کمک آموزشی مانند نمایش و تفسیر فیلم و بازدید خواهد بود. 

دورۀ آموزشی

" آموزش حقوق بشر:دست آوردها،چالش ها وچشم انداز آینده"

 

اساتید دوره

دکتر رضا اسلامی(دانشگاه شهید بهشتی) 

 دکتر کتایون حسینی نژاد(مدرس دانشگاه)

دکتر مهریار داشاب(دانشگاه علامه طباطبایی)

دکتر پوریا عسکری(دانشگاه علامه طباطبایی)

دکتر نسرین مصفا(دانشگاه تهران)

دکتر رحیم نوبهار(دانشگاه شهید بهشتی)

دکتر امیرساعدوکیل(دانشگاه تهران)

زمان:پنجشنبه۰۱ و ۰۸ آذر ماه، ساعت۹:۳۰ تا ۱۶

مکان: خیابان استاد نجات اللهی(ویلا)-نبش پارک ورشو-خانه اندیشمندان علوم انسانی طبقه دوم-سالن خیام

شرایط و نحوه ثبت نام در دوره:

واریز مبلغ ۲۵۰.۰۰۰ هزار تومان (دویست و پنجاه هزار تومان) به شماره کارت  ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۱۵۹۶۸۰۴ بانک تجارت، شعبه انقلاب - فلسطین، کد ۱۸۵.این مبلغ برای اعضای انجمن ۲۲۵.۰۰۰ هزار تومان می باشد.

از متقاضایان محترم درخواست می گردد اسکن فیش واریز را همراه با اطلاعات زیر در قالب فایل وُرد (word) به آدرس ایمیل iauns.ir.۲۰۱۱@gmail.com ارسال نمایند (لطفاً در قسمت موضوع ایمیل «ثبت نام در دورۀ آموزشی» قید شود). در غیر اینصورت ثبت نام قطعی تلقی نخواهد شد و امکان شرکت در دوره فراهم نمی گردد:

 

نام و نام خانوادگی به پارسی:

نام و نام خانوادگی به انگلیسی:

رشتۀ تحصیلی:

مقطع تحصیلی:

شماره تلفن همراه:

آدرس ایمیل

*در پایان دوره، گواهینامه از سوی انجمن به شرکت کنندگان اعطاء خواهد شد.

(اعطای گواهینامه منوط به حضور کامل در دوره است)

(شماره تلفن های انجمن: ۸۱۰۳۲۲۰۱ - ۰۲۱ (تماس روزهای یکشنبه و سه شنبه)و یا ۸۱۲۸۴۷۸ - ۰۹۱۲)

 

آخرین مطالب

آیین نامه کمیته جوانان انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحداطلاعات بیشتر