سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

 

انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد در طلیعه بیستمین سالگرد فعالیت خود و در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خویش، با افتخار اولین تالار گفتگوی تخصصی حقوقی- سیاسی بین المللی به زبان فارسی را دایر کرده است.

تالار گفتگوی تخصصی انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد از این پس به صورت مرتب، پذیرای مقالات کوتاه استادان، پژوهشگران و دانشجویان حقوق بین الملل، روابط بین الملل و سایر رشته های مرتبط با مسائل ملل متحد خواهد بود. مقالات دریافتی، مورد داوری فوری قرار می گیرند و بعد از تایید یا اصلاح در پایگاه اینترنتی تالار گفتگوی انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد منتشر خواهند شد.

هدف اصلی این تالار، تمرکز بر مسائل روز حقوقی- سیاسی بین المللی مرتبط با عملکرد سازمان ملل متحد است که ضرورت دارد در فاصله ای کوتاه، نظرات دقیق کارشناسی درخصوص آن موارد منتشر شود تا از این رهگذر در کوتاه ترین فرصت، نقطه نظرات تخصصی در اختیار استادان و دانشجویان و نیز رسانه ها و مدیران مرتبط قرار گیرد.

انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد از کلیه استادان و پژوهشگران فارسی زبان مسائل و موضوعات مرتبط با سازمان ملل متحد دعوت می کند، مقالات خود را برای انتشار در تالار گفتگو به آدرس ایمیل  iauns.ir.2011@gmail.comارسال کنند.

مقالات باید با فرمت مایکروسافت ورد تهیه شوند و علاوه بر متن حاوی نام، عنوان علمی و عکس نویسنده باشند. نویسندگان می توانند آدرس حساب های خود در شبکه های اجتماعی را نیز در ذیل عنوان خود درج کنند و همچنین شما می توانید آدرس اینترنتی سایت یا اکانت خود را به صورت هایپرلینک به نام خود اضافه فرمایید.

حجم مقالات ارسالی باید بین 1000 تا 2000 کلمه باشد.  مقاله را با فونت زر شماره 12 و بدون عناوین برجسته (بولد) یا ایتالیک و بدون نیم فاصله تهیه کنید و در مورد ارجاعات، به صورت هایپرلینک (در مورد منابع آنلاین) یا درون متنی مانند روش معمول در وبلاگ های تخصصی عمل بفرمایید.

مثال رفرنس هایپرلینک:  (روش درج هایپرلینک را اینجا مطالعه کنید)

  • همانگونه که دبیرکل ملل متحد در فراخوان مورخ 30 آوریل 2020 خود یادآور شده است ...
  • نویسنده در این مقاله (ص. 8) متذکر شده است که ...

لطفا توجه شود که کلیه مطالب مذکور در مقاله اعم از ارجاع به اسناد ملل متحد، آرای قضایی یا داوری، اخبار رسانه ها، مقالات علمی، پست های بلاگ های تخصصی، کتاب ها، آمار و ... باید همراه با رفرنس ترجیحا به صورت هایپرلینک باشد.

مثال: وزیر امور خارجه در مورد برجام و رابطه آن با قطعنامه 2231 شورای امنیت گفت ...

در ارجاعات درون متنی به این ترتیب عمل شود: (نام و نام خانوادگی نویسنده، نام اثر، سال انتشار، شماره صفحه).

***از دانشجویان یا فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری که تا امروز با انجمن همکاری نداشته اند، خواهشمندیم همراه با مقاله نسبت به ارسال آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی اشتغال به تحصیل نیز اقدام کنند.

 

آیین نامه کمیته جوانان انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحداطلاعات بیشتر