پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹

تقدیر از بیش از یک ربع قرن فعالیت سرکار خانم نازنین قائم‌مقامی

 

با پایان دوران خدمت خانم نازنین قائم‌مقامی در مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران و آغاز فصل جدیدی از زندگی وی، انجمن ایرانی سازمان ملل متحد به رسم قدردانی  و یاد سال‌های همکاری‌های صمیمانه ایشان با فعالیت‌ها و حضور‌شان در این انجمن، از خدمات ایشان به مطالعات سازمان ملل متحد در ایران تقدیر می‌نماید.

 

هفته گذشته و در ایام این فصل جدید، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در نامه‌ای از همکاری ارزنده ایشان طی ۲۶ سال کار در ملل متحد قدردانی کرد. گوترش با اشاره به دوران طولانی و مهم کار خانم قائم‌مقامی به عنوان دستیار اطلاعات همگانی در مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، ایشان  را فردی بسیار متعهد، معتمد و شایسته توصیف نمود. وی افزود که خانم قائم‌مقامی در طول دوران خدمت با تقید به بالاترین معیارهای کارایی، شایستگی و کمال، کارمند اداری بین‌المللی بوده است.

 

این توصیفات، واقعیت مورد اذعان همه آنانی است که طی سال‌های متمادی با ایشان کار کرده‌اند.

 

انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد از روزهای اولیه فعالیت تا امروز در آستانه بیستمین سالگرد تاسیس خود، همکاری صمیمانه، هم‌دلی مشفقانه،‌ همراهی صادقانه، و همیاری بزرگوارانه ایشان را بی‌بدیل، ستودنی یافته که شایسته عمیق‌ترین احترامات و امتنان و قدرشناسی فراوان است.

 

خانم قائم‌مقامی، عضو معزز پیوسته انجمن در همه ادوار و شرایط مرکز و فعالیت‌های بیست ساله انجمن توانمندی‌های بارز شخصی خود و هم‌چنین امکانات کتابخانه و اسناد ملل متحد را با گشاده‌رویی و سخاوت، اخلاق متعالی اسلامی و ایران‌دوستی در طبق اخلاص نهاده و هیچ‌گاه از هیچ مساعدتی در برگزاری رویدادهای علمی و آموزشی انجمن فروگذار ننموده اند.

 

حضور ثمربخش و متواضعانه ایشان به عنوان پای ثابت برنامه‌های گسترده  انجمن در زمان‌ها و مکان‌های مختلف مزین به دانش،روش و منش ویژه ایشان بوده؛ خلقیات و شخصیتی که یادگار انتساب به خاندانی اصیل و تاثیرگذار در تاریخ ایران زمین است.

 

با وجود انعطاف، مهربانی و آرامش ذاتی ایشان در انجام با علاقه امور، همواره جدی، پرتلاش، دقیق، و دور از اشتباه، پیگیر فعالیت‌ها بوده‌اند. همزمان با این‌که خود پیشنهاددهنده و مبتکر برخی از برنامه‌ها بوده‌ و با پشتکار فراوان جهت تحقق آن تلاش می‌کردند، تقاضاهای انجمن را نیز با صبر و حوصله قبول، و با گشاده‌رویی روحیه‌بخش خاص خود به منظور ارتقاء کیفیت و تقویت سطح دانش پژوهشگران و علاقه‌مندان کوشا و تاثیرگذار بودند.

 

رفتار توام با احترام، پرعطوفت و متواضعانه این دوست با مروت و یاور صمیمی انجمن نسبت به همه اعضا،‌ از بزرگان علم تا دانشجویان، نمونه‌ای آموختنی و قابل توجه از اخلاق انسانی است.

 

همکاری‌های ثمربخش ایشان، که گاه در فرصتی بسیار کوتاه از پیشنهاد تا اجرا عملی می‌شد، هیچ‌گاه از خاطر کارگزاران این محفل انس نخواهد رفت.

 

انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد وظیفه خود می‌داند که طی مراسمی مناسب، مراتب تشکر و قدردانی عمیق خود و همه اعضاء انجمن را نسبت به ایشان ابراز دارد. در نظر داریم با بهتر شدن شرایط بهداشتی جامعه و برقراری امکان برگزاری گردهمایی، این مهم را انجام دهیم.  این نوشتار مختصر، تنها نشانگر بخشی از فعالیت‌ها و ارتباط ایشان است که ذکر شد تا در حافظه و تاریخ پژوهش ملل متحد ایران ثبت و برای آموزش نسل جوان بیان شود. امید داریم با عنایت به همکاری گسترده خانم قائم‌مقامی با مراکز علمی، دانشگاهی و اجرایی مختلف در ایران، از همراهی آنان در قدردانی شایسته از ایشان برخوردار شویم.

وصف این تاریخ و ویژگی‌های همکاری خانم قائم‌مقامی جهت قدردانی و احترام به این بازه از فعالیت‌هاست و به معنای پایان آن نیست: علاقه، عشق، و ایمان وی به آموزش به ویژه نسل جوان، و توان همکاری ارزنده ایشان همچنان سرمایه ارزشمند انجمن و جامعه علمی خواهد بود. انشاءالله با فراغتی که از کار رسمی حاصل است، بیش از گذشته در کنار یکدیگر و با مساعدت ایشان در تحقق اهداف اساسنامه کوشا باشیم.

صمیمی‌ترین درودها و آرزوها را برای سلامتی،‌ بهروزی و موفقیت بیشتر، بانوی نازنین، سرکار خانم نازنین قائم‌مقامی را از خداوند متعال خواستاریم.

 

نسرین مصفا

رئیس انجمن

 

آخرین مطالب

آیین نامه کمیته جوانان انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحداطلاعات بیشتر