پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۲
دوره آموزشی«کمیسیون حقوق بین الملل؛ توسعه و تحول هنجارهای جامعه جهانی»

 

انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می کند:

دوره آموزشی

«کمیسیون حقوق بین الملل؛ توسعه و تحول هنجارهای جامعه جهانی»

کمیسیون حقوق بین الملل برمبنای بند ۱( الف ) ماده ۱۳ منشور و سپس قطعنامه شماره (۱۱)۱۷۴ مصوب ۲۱ نوامبر ۱۹۴۷ مجمع عمومی با هدف تدوین و توسعه حقوق بین الملل تاسیس شد. این نهاد قدرتمند حقوقی به عنوان بازوی مشورتی ملل متحد و بهره مندی از دکترین جمعی موثر، در طی بیش از ۷۵ سال فعالیت، نقش تاثیرگذاری در تدوین و تکوین قواعد حقوقی داشته است. کمیسیون حقوق بین الملل همواره با رصد تحولات جهانی و نیاز سنجی از جامعه بین المللی تلاش نموده با مطالعه طرح ها، پیشنهاد موضوعات روز و کاربردی، در روند شکل گیری و شناسایی هنجارهای جهانی در کنار دولت ها و سازمان های بین المللی فعالیت مثمری داشته باشد. از این رو بررسی و تحلیل همه جانبه چگونگی روند فعالیت های آن اهمیت دارد . کمیسیون حقوق بین الملل طی ادوار گذشته شاهد حضور دو استاد برجسته ایرانی به عنوان عضو و در جایگاه رئیس کمیسیون نیز بوده که در فرایند وظایف آن برای تدوین و توسعه حقوق بین الملل نقش داشته اند: دکتر احمد متین دفتری (۱۹۵۷-۱۹۶۱) و دکتر جمشید ممتاز (۲۰۰۱-۲۰۰۶ ) .

 در طول سالهای گذشته از سوی نهادهای علمی کشور فعالیت های علمی و ترویجی؛ برگزاری همایش ها و نشست هایی در زمینه برخی  فعالیت های کمیسیون حقوق بین الملل صورت گرفته است. ولیکن تاکنون در رابطه با شناخت جامع ساختار، عملکرد، فرایند، موضوعات در دستور کار از منظر روش شناسی و همچنین  ماهوی فعالیت منسجمی را شاهد نبوده ایم. از این رو انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد در راستای اهداف و وظایف اساسنامه خود در نظر دارد با توجه به اهمیت موضوع، یک دوره آموزشی کوتاه مدت دو روزه  با حضور ‌اساتید و صاحبنظران برجسته حقوق بین الملل کشور را برگزار نماید.

 

زمان: چهارشنبه ۲۵  بهمن ماه و پنجشنبه ۳ اسفند ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۳-۱۹

مکان: خانه اندیشمندان علوم انسانی، سالن خیام، سالن فردوسی

خیابان کریمخان، خیابان نجات اللهی(ویلا)، جنب خیابان ورشو، پارک ورشو

 

*جهت مشاهده برنامه دوره>اینجا< کلیک نمایید.

 

شرایط و نحوه ثبت نام در دوره:

واریز مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۱۵۹۶۸۰۴  بانک تجارت، شعبه انقلاب – فلسطین، به نام انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد.

از علاقمندان محترم شرکت در این دوره درخواست می گردد، تصویر فیش واریز را همراه با اطلاعات ذیل در قالب فایل وُرد تا تاریخ ۲۳ بهمن ماه به آدرس ایمیل iauns.ir.۲۰۱۱@gmail.com ارسال نمایند (لطفاً در قسمت موضوع ایمیل «ثبت نام در دوره آموزشی» قید شود).

نام و نام خانوادگی به پارسی:

نام و نام خانوادگی به انگلیسی:

رشتۀ تحصیلی:

مقطع تحصیلی:

شماره تلفن همراه:

**در پایان دوره، گواهینامه از سوی انجمن به شرکت کنندگان اعطاء خواهد شد.

(اعطای گواهینامه منوط به حضور کامل در دوره است)

(شماره تماس:۸۱۲۸۴۷۸ - ۰۹۱۲)

آخرین مطالب

آیین نامه کمیته جوانان انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحداطلاعات بیشتر