یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹
گزارش فعالیت های سالانه انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد در سال ۱۳۹۸

انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد، سازمانی مردم نهاد و غیر دولتی است که  با همّت جمعی از استادانِ برجسته وصاحب نظر در رشته‌های حقوق بین‌الملل،روابط بین‌الملل و علوم سیاسی«به منظور گسترش و پیشبرد و ارتقای علم و توسعه کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه‌های مربوط»؛نظام ملل متحد،در سال ۱۳۷۹با اخذ مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،و تحت پوشش مقررات کمیسیون انجمن‌های علمی ایران،تاسیس و در سال ۱۳۸۰ فعالیت‌های خود را آغاز نمود.در حال حاضر به عنوان نهادی با مرجعیت علمی و خدمت موثر از طریق فعالیت‌های خود در جامعه علمی و دانشگاهی شناخته می‌شود.«ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی» و «برگزاری گردهمایی‌های علمی در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی» دو اصل اساسی در تحقق اهداف انجمن هستند که همواره  مورد عنایت ویژه قرار گرفته‌اند.

 

 یکی از نتایج توجه به این دو اصل، برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی،همایش ها،نشست های تخصصی مرتبط با نظام ملل متحد و با هدف کمک به آموزش عالی در دانشگاه‌ها است که همواره از سوی شرکت کنندگان با استقبال همراه شده است.همچنین انتشار کتب و فصلنامه انگلیسی زبان،و تقدیر از استادان و بزرگان عرصۀ علم و اخلاق از جمله دیگر فعالیت‌های انجمن است که در راستای اهداف اساسنامه دنبال می شود. .

در سال ۱۳۹۸ نیز همچون سال‌های پیش و در طلیعه بیستمین سالگرد تاسیس ،مجموعه ای از برنامه های مختلفی از سوی انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد برای شیفتگان و علاقمندان به ملل متحد تدارک و انجام شد که گزارش مختصر آنها را در این مجموعه گرداوری شده است. 

در اسفندماه سال گذشته ،شیوع ویروس کرونا موجب محدودیت در برگزاری فعالیت های مورد پیش بینی،مهمترین آن،همایش سالانه و همچنین مجمع عمومی و دیگر برنامه ها شد. امیدواریم که  در سال ۱۳۹۹ ، موفق به برگزاری آنها و فعالیت های مستمرخود گردیم.

وظیفه خودمی دانیم که از همه همکاران ارجمند،همیاران گرامی انجمن که به اشکال و ظرفیت های متفاوت ما را در انجام  فعالیت ها مساعدت نمودند،سپاسگزاری و قدردانی کنیم.از همه مشارکت کنندگان عزیز در برنامه های ما  که با حضور خود رونق بخش محفل انس انجمن بودند،تشکرمی شود.تاکید بر ارزش والای سرمایه انسانی انجمن مسئولیت ما می باشد.

از همکار گرامی انجمن،خانم اعظم پازدار برای تهیه و تنظیم گزارش نهایی و همچنین از عضو محترم کمیته جوانان،خانم ناهید فرجی برای تهیه برخی گزارش های جلسات سپاسگزاری می نمایم.

توفیق همگان را در خدمت به جامعه علمی از خداوند متعال خواستار است.

 

 هیئت مدیره انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد

 

گزارش فعالیت های سال۹۸ انجمن را از >اینجا< دریافت و مطالعه نمایید. 

 

آخرین مطالب

آیین نامه کمیته جوانان انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحداطلاعات بیشتر