شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵
گزارش مرحله نهایی از هشتمین دوره مسابقات ملی شبیه سازی جلسات دیوان بین المللی کیفری (موت کورت) یادواره هانری دونان

گزارش مرحله نهایی از هشتمین  دوره مسابقات ملی شبیه سازی جلسات دیوان بین المللی کیفری (موت کورت) یادواره هانری دونان

تهیه و تنظیم:اعظم پازدار

تحقق عدالت و مبارزه با بی کیفری مهمترین هدف حقوق بین الملل کیفری است که برای دست یابی به آن تلاش های مستمر و فراوانی در سطح جامعه بین المللی صورت گرفته است. برگزاری مسابقه های شبیه سازی دیوان بین المللی کیفری و آشنا کردن دانشجویان حقوق با چگونگی رسیدگی در دیوان به صورت عملی، اقدامی است در راستای رسیدن به این هدف.

امسال نیز دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران با همکاری انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد، دبیرخانه کمیته ملی حقوق بشردوستانه و موسسه مطالعات و پژوهش های حقوقی شهر دانش، مرحله نهایی از هشتمین دوره مسابقات ملی شبیه سازی جلسات محاکمه دیوان بین المللی کیفری (موت کورت) یادواره هانری دونان را در روز پنج شنبه ۱ مهرماه ۱۳۹۵ در محل سالن اجتماعات مجتمع توانبخشی جمعیت هلال احمر در تهران برگزار کردند.  

این مسابقه با حضور ۴ تیم متشکل از گروه های سه نفره ،از دانشگاه های شهید بهشتی، علامه طباطبایی،   دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه و دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد. این تیم ها در محل سالن همایش به رقابت پرداختند.

 دکتر علیرضا کاظمی ابدی(معاون وزارت دادگستری)، دکترسیدعلی کاظمی(از قوه قضاییه)، دکتر کامران هاشمی(از وزارت امورخارجه) و دکتر محمد حبیبی مجنده(استاد دانشگاه مفید قم) به عنوان هیأت قضات در این دوره حضور داشتند..

در پایان خانم ستاره ساعدی مشاور حقوقی دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران ضمن تشکر و تقدیر از نهادهای همکار، قضات محترم و منشی های دادگاه اسامی تیم های برنده را اعلام و از منشی ها خانم ریحانه بیگدلی و آقای علی عبدالله پور از کمیته دانشجویی انجمن تقدیر و تشکر به عمل آوردند.  
در نهایت این مسابقات با معرفی ۲ تیم برتر به پایان رسید تیم اول از دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه و تیم دوم از دانشگاه تربیت مدرس انتخاب شدند.

تیم های برتر این دوره به مسابقات منطقه ای جنوب شرقی آسیا در دهلی نو که در دسامبر ۲۰۱۶ برگزار خواهد شد راه یافتند.

در ادامه می توانید تصاویر منتخب مربوط به این دور از مسابقات را مشاهده فرمایید.

گزارش مرحله نهایی از هشتمین دوره مسابقات ملی شبیه سازی جلسات دیوان بین المللی کیفری (موت کورت) یادواره هانری دونان
گزارش مرحله نهایی از هشتمین دوره مسابقات ملی شبیه سازی جلسات دیوان بین المللی کیفری (موت کورت) یادواره هانری دونان

آخرین مطالب

آیین نامه کمیته جوانان انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحداطلاعات بیشتر