آغاز فعالیت تالار گفتگوی تخصصی حقوقی و سیاسی بین المللی

انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد در طلیعه بیستمین سالگرد فعالیت خود و در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خویش، با افتخار اولین تالار گفتگوی تخصصی حقوقی - سیاسی بین المللی به زبان فارسی را دایر می کند. تالار گفتگوی تخصصی انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد از این پس به صورت مرتب، پذیرای مقالات کوتاه استادان، پژوهشگران و دانشجویان رشته های مرتبط با مسائل ملل متحد خواهد بود. مقالات دریافتی، مورد داوری فوری قرار می گیرند و بعد از تایید یا اصلاح در پایگاه اینترنتی تالار گفتگوی انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد منتشر خواهند شد.

هدف اصلی این تالار، تمرکز بر مسائل روز حقوقی - سیاسی مرتبط با عملکرد سازمان ملل متحد است که ضرورت دارد در فاصله ای کوتاه، نظرات دقیق کارشناسی درخصوص آن موارد منتشر شود تا از این رهگذر در کوتاه ترین فرصت، نقطه نظرات تخصصی در اختیار استادان و دانشجویان و نیز مدیران مرتبط قرار گیرد.

اولین جستار تالار گفتگوی انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد روز سه شنبه 30 اردیبهشت منتشر خواهد شد که طی آن سمپوزیوم کرونا و حقوق و روابط بین الملل را آغاز می کنیم.علاقمندان به مشارکت در این سمپوزیوم که تا تاریخ جمعه 9 خرداد 1399 ادامه خواهد داشت، می توانند مقالات خود را در موضوعات ذیل حداکثر تا تاریخ 27 اردیبهشت ماه به ایمیل info@unstudies.ir ارسال کنند.

لطفا توجه فرمایید که حجم مقالات باید بین 1000 تا 2000 کلمه باشد و ارجاعات به صورت هایپرلینک (در مورد منابع آنلاین) یا درون متنی مانند روش معمول در وبلاگ های تخصصی خواهد بود.

مثال هایپرلینک:

  • همانگونه که دبیرکل ملل متحد در فراخوان مورخ 30 آوریل 2020 خود یادآور شده است ...
  • نویسنده در این مقاله (ص. 8) متذکر شده است که ...

در ارجاعات درون متنی به این ترتیب عمل شود: (نام و نام خانوادگی نویسنده، نام اثر، سال انتشار، شماره ص)

مقالات باید با فرمت مایکروسافت ورد تهیه شوند و علاوه بر متن حاوی نام، عنوان و عکس نویسنده باشند.

 

اهم موضوعات مورد درخواست برای سمپوزیوم کرونا، حقوق و روابط بین الملل

- کرونا و تعهدات بین المللی دولت ها درخصوص رعایت حق حیات، حق سلامت، حق آزادی بیان، حق آزادی اطلاعات، حق توسعه و حق بر غذا

- کرونا و مسئولیت سازمان های بین المللی از قبیل: سازمان جهانی بهداشت، شورای حقوق بشر، شورای امنیت سازمان ملل متحد و سازمان های منطقه ای

- کرونا و مسئولیت بین المللی دولت ها

- کرونا و مقررات سازمان جهانی بهداشت

- کرونا و حقوقی کیفری بین المللی

- کرونا و حقوق بشردوستانه بین المللی

- کرونا و حقوق تجارت بین الملل

- کرونا و حقوق سرمایه گذاری خارجی

- کرونا و مساله تحریم

- کرونا و مساله دموکراسی

- کرونا و مساله همکاری دولت ها

تالار گفتگوی انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد از تاریخ 10 خرداد 1399، سایر مقالات دریافتی در موضوعات دیگر را منتشر خواهد کرد. مجددا از همه پژوهشگران گرامی دعوت می کنیم مطالب خود را با رعایت نکات گفته شده در بالا برای انتشار در اختیار انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد قرار دهند. امید است راه اندازی این تالار گفتگو که برای اولین بار در ایران خواهد بود، با همراهی و همکاری استادان و پژوهشگران گرامی، تجربه موفق دیگری در خدمت رسانی علمی به جامعه دانشگاهی را به فهرست دستاورهای انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد اضافه کند.

آخرین مطالب تالار گفتگو

آیین نامه کمیته جوانان انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحداطلاعات بیشتر